Algarve

Algarve

Słońce, bajkowe piaszczyste plaże oraz malowniczy krajobraz…położony na południu Portugalii, tuż nad Oceanem Atlantyckim, region Algarve zapewni chwile błogiego relaksu turystom szukającym chwili wytchnienia i ucieczki od codzienności. Pełne uroku miasteczka i mnogość zabytków pozwolą zaś zapoznać się z bogatą portugalską historią i kulturą.

Najlepszym okresem na podróż do Algarve są miesiące od czerwca do września, kiedy temperatura sięga od 30 do 40 stopni. Można wtedy spędzić czas zażywając kąpieli słonecznych na gorących, piaszczystych plażach jak np. Dona Ana, czy Meia Praia w Lagos lub Praia do Amado na dzikim wybrzeżu Costa Vicentina. Przed podróżą warto zapamiętać, iż Portugalia znajduje się w innej strefie czasowej niż Polska, dlatego spędzając tutaj urlop należy przesunąć zegarek o godzinę do tyłu. Walutą używaną w kraju jest euro, a ceny porównywalne są do polskich.

Z czego słynie jeden z najpiękniejszych zakątków Portugalii? Przede wszystkim miastem, które koniecznie należy odwiedzić jest stolica Algarve – Faro. Wybrzeże w jego okolicach składa się  z malowniczych zatoczek, wydm, torfowisk oraz bagien. Faro tętni życiem, znajduje się tutaj wiele pełnych uroku kawiarenek i interesujących zabytków, zaś wieczorem odbywają się przeróżne koncerty i festyny. Do najważniejszych obiektów zalicza się m.in.: Convento Nossa Senhora da Assuncao – renesansowy klasztor klarysek oraz katedrę i kościół św. Franciszka. Miłośnicy przyrody powinni zaś udać się do Parku Naturalnego Ria Formosa, gdzie znajdują się różne gatunki ptaków. Możliwy jest także rejs łodzią, podczas którego delektować się można widokiem natury oraz mauretańskich murów Starego Miasta.

algarve-sagres

Miejscowość ciesząca się wśród turystów ogromną popularnością to także Lagos. Przepiękne, bajkowe plaże, błękit oceanu i urwiste skały zapierają dech w piersiach. Ciekawą opcją spędzenia wolnego czasu w tym malowniczym kurorcie jest rejs łodzią po oceanie, pomiędzy najciekawszymi formacjami skalnymi i małymi jaskiniami, gdzie przyjrzeć się można nietypowej grze świateł i kolorów. Lagos to idealna miejscowość dla osób pragnących odpocząć, miłośników nocnego życia oraz turystów zainteresowanych architekturą sakralną.

Do najpopularniejszych miast w Algarve należy również zaliczyć Abufeirę . To miejscowość typowo wypoczynkowa z dużą ilością hoteli, barów i pubów. Znajdują się tutaj przepiękne plaże, a w powietrzu unosi się klimat rozrywki i zabawy do białego rana.

Spragnieni wypoczynku turyści chwilę relaksu odnajdą również w Vila Real de Santo Antonio, położonym blisko granicy z Hiszpanią. Zwolennicy zwiedzania powinni zaś wybrać się do Silves (gdzie znajdują się ruiny arabskiej twierdzy i wiele zabytkowych kościołów) oraz do Sagres, gdzie zobaczyć  można wspaniałą fortecę, pochodzącą z XIV w. oraz kaplicę Nossa Senhora da Graca.

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress