Andaluzja

Andaluzja

Gorące promienie słońca, barwna kultura i ulice rozbrzmiewające rytmami flamenco. Urlop w Andaluzji, położonej na południu Hiszpanii, zapewni moc nietypowych atrakcji oraz pozwoli zaczerpnąć z życia to, co najlepsze. Sezon turystyczny trwa tutaj od maja do października, jednak wycieczki w miesiącach wakacyjnych wiążą się z dużymi upałami. Latem słupek rtęci może sięgnąć nawet 50 stopni. Zimą zaś temperatury wahają się od piętnastej do dwudziestej kreski. Warto także wiedzieć, iż podczas pobytu w Andaluzji nie trzeba przestawiać zegarka, Hiszpania leży bowiem w tej samej strefie czasowej, co Polska.

Co zwiedzić spędzając wczasy w najsłoneczniejszym regionie Hiszpanii? Bez wątpienia jednym z najatrakcyjniejszych miast jest jego stolica – Sewilla. Miasto słynie przede wszystkim z przepięknego kościoła Catedral de Santa María de la Sede de Sevilla, który stanowi największą na świecie katedrę gotycką. Górująca nad andaluzyjską stolicą wieża Giralda, należąca do świątyni, została zaś wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Popularnym symbolem miasta jest ponadto most Puenta de Triana. Przebywając w Sewilli koniecznie należy zwiedzić Plaza de la España, czyli plac hiszpański, zlokalizowany w parku Marí Luisy. Kolejnym znakiem rozpoznawczym jest Torre del Oro, czyli złota wieża. Miłośnicy tańca powinni się zaś wybrać do Museo del Baile Flamenco, gdzie zapoznać się można z historią narodowego tańca Hiszpanów i wziąć udział w specjalnych warsztatach.

Spędzając czas w Andaluzji nie można zapomnieć o przepięknej Granadzie, która zasłynęła dzięki wspaniałemu kompleksowi pałacowemu Alhambra, wzniesionemu w stylu mauretańskim. To jeden z najważniejszych zabytków w kraju. W pobliżu kompleksu znajduje się renesansowy pałac Karola V oraz letnia rezydencja Generalife.

Ogromną sławą cieszy się także Almeria, gdzie zaobserwować można przenikające się kultury Iberów, Fenicjan, Rzymian i Arabów. Miejscowość pełna jest kontrastów i dlatego też stanowi jedną z najwspanialszych destynacji w Andaluzji. Jej symbol to m.in. forteca Alcazaba, z której roztacza się bajkowy widok na okolicę.

Przebywając w Andaluzji konicznie należy się wybrać do prowincji Kordoba. Jej najważniejszy zabytek – Mezquita- to meczet, pełniący obecnie rolę kościoła rzymskokatolickiego, który na przestrzeni dziejów był wielokrotnie przebudowywany przez wyznawców różnych religii.

Malaga zaś to prowincja słynąca z teatrów rzymskich, zamku Gibralfaro, fortyfikacji Alcazaba oraz rzymskiej wioski Rio Verde. Warto zaznaczyć, iż to właśnie tutaj urodził się wybitny malarz – Pablo Picasso.

analuzja-ronda

Andaluzja to idealny kierunek dla każdego, kto pragnie zapoznać się z bogatą historią regionu oraz spędzić czas na bajkowych, piaszczystych plażach Costa del Sol i Costa de la Luz, gdzie panują także dogodne warunki dla miłośników windsurfingu i innych sportów wodnych.

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress