Costa Brava

Costa Brava

Costa Brava, czyli malownicze hiszpańskie wybrzeże położone w Katalonii, na północnym wschodzie kraju, przyciąga turystów znanymi miejscowościami, jak np. Lloret de Mar, Santa Susana, czy słynna Barcelona. Piaszczyste plaże, ciepła przejrzysta woda Morza Śródziemnego i gorący klimat pozwolą się zrelaksować i poczuć jak w raju. Costa Brava to rejon oferujący idealne zaplecze do uprawiania sportów wodnych, beztroską zabawę do białego rana, a także niezwykłe bogactwo kulturowe.

Stolica Katalonii, Barcelona, jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast nie tylko na Costa Brava, ale także w całej Hiszpanii. Swoją popularność zawdzięcza m.in. oryginalnej architekturze Gaudíego, słynnego architekta, twórcy La Sagrada Familii. Kościół, wśród turystów z całego świata, cieszy się sporym uznaniem. Dzieje się tak z powodu prac budowlanych, których data zakończenia nieustannie się przesuwa. Fundamenty Sagrada Familii zaczęto stawiać już w 1882 r. W założeniu Gaudíego obiekt miał być wzniesiony w stylu organicznym, każdemu elementowi próbowano więc nadać niepowtarzalną formę. Niestety twórca bazyliki zginął, a podczas hiszpańskiej wojny domowej projekty jego prac zostały zniszczone przez anarchistów. Rozwój zdarzeń doprowadził więc do przeciągających się prac budowlanych.

Costa BravaKolejnym zabytkiem sprawiającym na przybyłych do miasta ogromne wrażenie jest Park Güell, który również zaprojektowany został przez Antonio Gaudíego. Spacerując po jego terenie podziwiać można niezwykłe elementy architektoniczne, jak np.: Sala Kolumnowa; taras nad pawilonem kolumnowym; dom-muzeum Gaudíego oraz schody wejściowe do głównego pawilonu. Z tarasu nad pawilonem kolumnowym podziwiać można widok na miasto. Godnym uwagi jest fakt, iż zarówno Park Güell’a, jak i Sagrada Familia zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzając miasto warto także zwrócić uwagę na kolumnę Krzysztofa Kolumba oraz przespacerować się głównymi alejami Barcelony – Las Ramblas. Niezwykły widok czeka również turystów nad nabrzeżem portowym. Piękna, piaszczysta plaża dostarczy zaś chwili błogiego relaksu.

Słynnym kurortem, który cieszy się wśród urlopowiczów ogromnym uznaniem jest również Lloret de Mar. To idealny kierunek dla miłośników nocnego trybu życia, osób szukających chwili relaksu oraz ludzi aktywnych. Znajduje się tu wiele dyskotek, barów, pubów i sklepów. Amatorzy zażywania słonecznych kąpieli poczują się tutaj jak w raju. Szerokie i piaszczyste plaże zapewniają błogi odpoczynek wśród bajkowych widoków. W Lloret de Mar zlokalizowane są trzy plaże, a jedna z nich (położona na zachód od centrum miasta) odznaczona jest Błękitną Flagą.

Wśród popularnych na Costa Brava miejscowości wyróżnić należy ponadto Santa Susana. Podobnie jak Lloret jest to kurort przeznaczony głównie dla osób planujących beztroskie całonocne imprezy, preferujących aktywny wypoczynek, bądź też opalanie się na plaży. Wadą Santa Susany jest stromo opadające dno morza. Tuż przy wybrzeżu głębokość wody sięga już 2 m. Do innych słynnych miejscowości na Costa Brava zaliczyć należy ponadto: Malgrat de Mar oraz Tossa de Mar.

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress