Costa de la Luz – magiczne wczasy w blasku słońca

Costa de la Luz – magiczne wczasy w blasku słońca

Wybrzeże Costa de la Luz przyciąga turystów, pragnących wypocząć na szerokich piaszczystych plażach, wśród bajkowej scenerii. Region słynie przede wszystkim z faktu, iż słoneczne promienie ogrzewają go aż 310 dni w roku. Dogodne wiatry sprzyjają zaś uprawianiu sportów wodnych, jak np. windsurfing.

Costa de la Luz – kiedy jechać, co zobaczyć na miejscu

„Wybrzeże Światła” rozciąga się od Cieśniny Gibraltarskiej aż po ujście rzeki Guadiana, na samym południu Hiszpanii. Najlepszym terminem na wczasy, dla miłośników zażywania słonecznych kąpieli, jest okres od czerwca do września. Osoby preferujące poznawanie tajemnic kultury i historii południa kraju powinny zaś pomyśleć o urlopie od kwietnia do czerwca lub też od września do października.

Turyści szukający chwili relaksu na plaży mogą zaplanować swoją wyprawę do jednego z kilku kurortów, wśród których na wyróżnienie zasługują m.in.: Tarifa z najlepszą w całym regionie infrastrukturą windsurfingową i kitesurfingową; Isla Christina z malowniczymi plażami oraz licznymi tawernami, oferującymi świeże owoce morza; Punta Umbria kusząca krystaliczną wodą oraz dwoma rezerwatami przyrody (Marismas del Odiel i Los Enebrales), a także Algeciras, stanowiący znakomity punkt wycieczkowy zarówno na Gibraltar, jak i do Maroka.

Spędzając urlop na Costa de la Luz warto zwiedzić Kadyks. Miasto zachwyca wspaniałą Catedral de Santa Cruz, wybudowaną w XVIII w., która stanowi mieszankę stylów: barokowego, rokoko i neoklasycystycznego. Na uwagę zasługują także ruiny rzymskiego teatru oraz wieża Torre Tavira. Osoby pragnące poczuć prawdziwie andaluzyjski klimat powinny się zaś wybrać do Jerez de la Forntera, gdzie narodził się tradycyjny taniec flamenco. Miejscowość słynie również z produkcji wspaniałego Sherry oraz Brendy de Jerez. Podczas wczasów na Costa de la Luz nie można także zapomnieć o Gibraltarze oraz Parku Narodowym Coto Donana.

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress