Costa del Sol

Costa del Sol

Największa ilość dni słonecznych w roku, bogata kultura przesiąknięta arabskimi wpływami, oryginalna architektura i niepowtarzalny klimat… Położone na południu Andaluzji, hiszpańskie wybrzeże Costa del Sol przyciąga turystów niezapomnianą atmosferą, wspaniałymi zabytkami i malowniczym krajobrazem. To idealne miejsce na wakacje w Europie dla tych, którzy pragną odnaleźć chwilę spokoju i relaksu na piaszczystych plażach, gdzie na wakacjach będą się rozkoszować bajkowymi widokami, podążać śladami zawiłej historii i odkrywać uroki jednego z najchętniej odwiedzanych regionów Hiszpanii.
Popularnym miastem na Costa del Sol – visitcostadelsol.com – jest Málaga, słynąca z mauretańskiej twierdzy Alcazaba wzniesionej w okresie od VII do XI w. oraz Castillo de Gibralfaro, zamku znanego przede wszystkim z trwającego trzy miesiące oblężenia mieszkańców Malagi sprzeciwiających się Ferdynandowi i Izabeli – katolickim królom. Artystyczne dusze z pewnością zadowoli zaś wycieczka do muzeum Pablo Picassa. Innymi zabytkami, na które warto zwrócić szczególną uwagę, są: Kościół del Santo Christo de la Salud, Kościół de Santiago oraz zachwycająca niezwykłą renesansową architekturą katedra La Manquita.Costa Del Sol

Costa del Sol to idealne miejsce dla miłośników zażywania słonecznych kąpieli, którzy pragną zaczerpnąć chwili relaksu na czystych piaszczystych plażach i choć na moment przenieść się w świat z innego wymiaru. Najpiękniejszymi i najchętniej odwiedzanymi z nich są przede wszystkim: Playa Calahonda, odznaczona Błękitną Flagą Playa Buriana, Playa de Artola-Cabopino, Playa Puerto Banus oraz Playa de el Saladillo. Wybierając się w podróż na Costa del Sol, warto także pomyśleć o zwiedzeniu Marbelli, dużego ekskluzywnego kurortu z licznymi restauracjami i luksusowymi hotelami. Niezapomniane wrażenie na turystach sprawić może klimatyczna zabytkowa starówka oraz pozostałości po murach obronnych. Centrum miasta stanowi Plaza de las Naranjas, czyli Plac Pomarańczy. Marbella to miasto, w którym wzajemnie przenikają się wpływy muzułmańskie i chrześcijańskie. Costa del Sol to miejsce, gdzie na wczasy mogą wybrać się zarówno miłośnicy sportów wodnych, jak np. windsurfing czy nurkowanie, jak i amatorzy turystyki poznawczej oraz rodziny z dziećmi. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress