Lazurowe Wybrzeże

Lazurowe Wybrzeże

Lazurowe Wybrzeże to niesamowite miejsce pełne błękitu, zachwycających jachtów oraz ekskluzywnych kurortów. To odcinek wybrzeża Morza Śródziemnego ulokowany we francuskiej Prowansji, który rozciąga się od Cassis znajdującej się na zachodzie aż po włoską granicę. Miejsce to tętni życiem i często okazuje się być wymarzonym dla turystów kochających piękno i pragnących relaksu. Niezapomniane zakątki, czyste ciepłe morze, wspaniała pogoda oraz zachwycające widoki to wszystko czeka na odkrycie właśnie tutaj.

Lazurowe Wybrzeże to takie miejsca jak Saint-Tropez, Nicea, Cannes, Monako oraz zakątki nieco mniej znane, a jednak równie piękne. Saint-Tropez kojarzone jest przede wszystkim z tego, iż odwiedzają je najbardziej rozpoznawalni ludzie na świecie. Można tu bowiem odpocząć w luksusowych warunkach, na malowniczej plaży wśród licznych barów i restauracji, a także zachwycać się jachtami różnej wielkości. Saint-Tropez wyznacza obecnie trendy w modzie, można tu także zrobić sobie zdjęcia w miejscach, w których kręcono filmy ze słynnymi żandarmami.

Niedaleko Saint-Tropez znajduje się Cannes, miejsce urzekające z malowniczymi widokami. Przepełnione jest ono atmosferą światowego kina, ogromnych pieniędzy oraz znanych postaci – aktorów czy reżyserów. Cannes to także plaża podzielona na małe odcinki – jedne z nich są płatne inne zaś dostępne są dla wszystkich bez żadnych opłat. Z plaży roztacza się niesamowity krajobraz a bulwary przyciągają śródziemnomorską roślinnością. W nocy miasto żyje jeszcze intensywniej, a port zamienia się w niezwykłe, wręcz bajkowe miejsce. Wszystko jest rozświetlone, warto także choć raz zobaczyć pokazy sztucznych ogni, które połączone są z odpowiednio dobraną oprawą muzyczną.

Nicea także zachwyci każdego, kto ją odwiedzi. Pastelowe domy, kręte uliczki, kawiarnie z tarasami, w których można rozkoszować się pyszną kawą oraz niezapomnianymi widokami – to wszystko i jeszcze więcej czeka w tej części Lazurowego Wybrzeża. Warto także zobaczyć promenadę, muzeum Matisse’a czy Musee d’Art Moderne et d’Art Contemporain.

Monako to kolejne obowiązkowe miejsce w czasie pobytu na Lazurowym Wybrzeżu. Na turystów czekają tu piękne górskie szczyty, morze oraz zachwycające zabytki. Jednym z nich jest Palais de Princes – oficjalna rezydencja księcia. Warto też zobaczyć Ogród Różany księżnej Grace, gdzie znajduje się prawie 4 tysiące róż. Piękna jest również katedra czy całe stare miasto. Olbrzymie płaszczki zaś, rekiny oraz żółwie czekają w Musee Oceanographique.

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress