Madera – kwitnący ogród

Madera – kwitnący ogród

Madera, niezwykła Kraina Wiecznej Wiosny, położona jest na Oceanie Atlantyckim. Przyciąga ona co roku wielu podróżników z różnych stron świata pragnących odkryć jej piękno. Ta portugalska wyspa pochodzenia wulkanicznego zapewnia zapierające dech w piersiach widoki, mnóstwo atrakcji, ciekawą architekturę i wspaniałą kuchnię, dlatego też kojarzy się z niezapomnianymi wakacjami i ogromem możliwości.

Na Maderze jest naprawdę wiele miejsc, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest Dolina Zakonnic, czyli Curral das Freiras. Znajduje się ona pomiędzy wysokimi szczytami, pełnymi bujnej roślinności i zachwyca swym pięknem. Do Doliny Zakonnic prowadzi tunel wykuty w górach oraz niezwykle kręta droga, co sprawia, że podróż prowadząca do tego miejsca jest naprawdę emocjonująca, jednakże warto się w nią udać.

Na południowym wybrzeżu Madery natomiast można odnaleźć jeden z najwyższych klifów w całej Europie, czyli Cabo Girao. Ma on aż 580 metrów n.p.m., a widok z niego jest wprost niesamowity. Można na niego wejść pieszo lub też wjechać autobusem czy samochodem.

We wschodniej części wyspy czeka zaś charakterystyczny półwysep Cypelek. Podróżników z całego świata przyciągają tu wspaniałe krajobrazy oraz ponad 200 gatunków roślin. Aż jedna trzecia z nich występuje tylko tutaj, więc pobyt w tym miejscu to rzeczywiście wyjątkowe doświadczenie.

Madera to także miasta takie jak Santana pełna charakterystycznych domków, kolorowych w kształcie trójkąta oraz z Theme Parkiem, w którym można poznać historię i kulturę wyspy czy Camara de Lobos. To ostatnie ulokowane jest na południowym wybrzeżu wyspy i urzeka przede wszystkim pięknym portem oraz ciekawym klimatem.

Warto również udać się do rezerwatu przyrody Ribeiro Frio, czyli Zimnego Potoku, bowiem można tu podziwiać piękne lewady oraz pierwotne lasy wawrzynowe. Czasem nazywa się to miejsce zielonymi płucami wyspy, bowiem występuje tu naprawdę duże stężenie jodów ujemnych. W Ribeiro Frio można prawdziwie się zrelaksować wśród śpiewu ptaków oraz niezapomnianych widoków.

Na Maderze czeka także wiele możliwości spędzania wolnego czasu, w tym duży wybór sportów wodnych. Można tutaj bowiem nurkować, spróbować windsurfingu czy tez narciarstwa wodnego, łowić ryby lub żeglować. Na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress