Riwiera Makarska

Riwiera Makarska

Riwiera Makarska położona jest w chorwackim regionie Środkowa Dalmacja, tuż nad ciepłymi malowniczymi wodami Morza Adriatyckiego. Rozciąga się na długości 60 km, a największymi i najchętniej odwiedzanymi miejscowościami są tutaj: Makarska, Baška Voda, Brela i Tučepi.

Moc wrażeń i emocji odnajdą tutaj zarówno miłośnicy zażywania słonecznych kąpieli, jak i zwolennicy aktywnego wypoczynku na łonie natury. Region obfituje ponadto w atrakcje dla rodzin niepodróżujących z maluszkami. Klimatyczne chorwackie restauracje oferujące tradycyjne dania oraz wina, a także kluby nocne zapewniające doskonałą zabawę do białego rana, kuszą by spędzić tu najwspanialsze wakacje życia.

Osoby szukające chwili relaksu i wytchnienia wypocząć mogą na bajkowych, aczkolwiek żwirkowych i kamienistych plażach Riwiery. Większość z nich, ze względu na wysoką jakość, została odznaczona prestiżową Błękitną Flagą. Atutem regionu są zapierające dech w piersiach zatoczki i klify, jednak oprócz skalistych wybrzeży i żwirowych plaż spotkać się również można z piaszczystymi plażami. Do najbardziej słynnych zalicza się przede wszystkim: Tucepi, Podgora i Makarska. Miłośników turystyki aktywnej z pewnością zainteresuje zaś wspinaczka na masyw Biokovo, należący do Gór Dynarskich. W jego obrębie utworzony został ogród botaniczny oraz park przyrodniczy, dzięki czemu ujrzeć można charakterystyczne dla tego obszaru Chorwacji, endemiczne rośliny.

Osoby pragnące podążać śladami historii i odkrywać uroki oraz kulturę regionu poprzez zwiedzanie miast koniecznie powinny wybrać się do miasta Makarska. Do najważniejszych obiektów zaliczyć tu można m.in.: pochodząca z XVIII stulecia studnię, katedrę św. Marka z barokowym ołtarzem oraz klasztor Franciszkanów, w którym można również zwiedzić Muzeum Muszli, gromadzącym zbiory muszli z całego świata. Znajdujące się tutaj okazy pochodzą m.in. z wód Morza Adriatyckiego, a także mórz tropikalnych i subtropikalnych. Przybyłych tutaj turystów zadziwiają swoimi niezwykłymi kształtami i barwami.

Zastanawiając się nad najciekawszymi miejscami na wakacje warto pomyśleć o opcji przeżycia niezapomnianej przygody na Riwierze Makarskiej. Ciepły klimat, bajkowe widoki i moc wrażeń w jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie sprawi, iż wczasy na Riwierze Makarskiej na długo zapadną w pamięć.

Więcej informacji na stronie: http://www.makarska-info.hr/en/

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress