Riwiera Olimpijska

Riwiera Olimpijska

Riwiera Olimpijska to region położony na wschodnim wybrzeżu Grecji kontynentalnej, rozciągający się u stóp masywu Olimp, na długości ok. 70 km. Jego stolicą jest Katerini, zaś inne, popularne wśród turystów miejscowości to: Leptokaria, Nei Pori, Paralia oraz Platamonas. Riwiera Olimpijska to miejsce uwielbiane przez miłośników aktywnego trybu życia oraz turystyki ekstremalnej.

Park Narodowy Góry Olimp obfituje bowiem w liczne zakątki, w których uprawiać można kanyoning oraz rafting, a także, dostarczające niezapomnianych wrażeń, skoki ze spadochronem. Stolica regionu – Katerini – przyciąga urlopowiczów przepiękną, zabytkową katedrą Thia Analipsi, Pondian Museum oraz kościołem św. Katarzyny. Zachwyca także złocistymi piaszczystymi plażami, błękitem przejrzystej wody oraz bajkowymi szczytami górskimi, które tworzą zapierający dech w piersiach krajobraz. Wśród miejscowości wypoczynkowych dużą popularnością cieszy się przede wszystkim Paralia. Bajkowe Morze Egejskie i egzotyczna plaża powodują, iż jest to idealne miejsce, aby zaczerpnąć chwili relaksu. To także doskonały kierunek dla miłośników nocnego trybu życia, znajduje się tu bowiem wiele klubów i dyskotek, a także beach barów, pubów i klubów karaoke oferujących zabawę do wczesnych godzin porannych.

Na miejscowym bazarze zakupić zaś można lokalne produkty, owoce, ryby oraz wino. Atrakcją dla odwiedzających jest ponadto malowniczy rybacki port. Kolejny znany ośrodek turystyczny to Leptokaria, zlokalizowany w niedalekiej odległości od Parku Narodowego Góry Olimp. Ciepłe morze, piaszczyste plaże oraz możliwość uprawiania sportów wodnych, w tym nurkowania, przyciąga chętnych wrażeń turystów.

Spędzając wakacje na Riwierze Olimpijskiej warto również zawitać do Platamonas, która stanowi wymarzone miejsce dla osób pragnących przeżyć spokojny i pełen relaksu urlop, uciekając od problemów dnia codziennego. Wioska otoczona jest oliwnymi gajami i zlokalizowana na wzgórzach. Jej największą atrakcją są pozostałości po średniowiecznej fortyfikacji, która posiada niezwykle bogatą i intrygującą historię. Regularnie odbywającą się w Platamanos imprezą kulturalną jest Festiwal Olipmu.

Osoby pragnące zażyć chwili relaksu powinny również pomyśleć o wycieczce do Nei Pori. Pełne uroku plaże, ciepła woda oraz położenie niedaleko Platamanos czynią to miejsce idealną destynacją na wakacje.

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress