Skiathos – relaks wśród rajskich greckich plaż

Skiathos – relaks wśród rajskich greckich plaż

Ten kto pragnie znaleźć się w sielskiej krainie, pełnej słońca ze zjawiskowymi plażami, uliczkami jak z marzeń i z niezwykłą atmosferą koniecznie powinien przyjechać na Skiathos, niesamowitą grecką Wyspa Boskiego Wiatru. Jest ona znana gwiazdom estrady, którzy zjawiają się tu regularnie, by zrelaksować się w tym raju na ziemi, w którym wysoki standard łączy się ze swobodą i naturalnym odprężeniem.

Skiathos jest niezbyt dużą wyspą, ma jedynie 48 kilometrów kwadratowych i niemal z każdego punktu widać błękit Morza Egejskiego, który to symbolizuje dla Greków szczęście. Podzielona jest ona na część dziką – północną oraz turystyczną – południową. W części bardziej obleganej przez podróżnych znajduje się wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć, takich jak cerkwie, Port czy Dom Alexandrosa Papadiamantis, pisarza pochodzącego z XIX wieku.

Chcąc nacieszyć się niezapomnianymi widokami warto zwiedzić Stary Port ulokowany na Półwyspie Bourtzi. Co ciekawe cały półwysep jest ogrodzony murem, który liczy sobie aż kilkaset lat. Można tu także odpocząć w pięknej restauracji z tarasem, która znajduje się budynku w stylu neoklasycystycznych z ciekawą historią, bowiem najpierw był fortecą, a później szkołą.

Wspaniałe widoki dostępne są także z Cerkwi Świętego Mikołaja znajdującej się przy Clocktower, w miejscu, które widać już z bardzo daleka będąc na morzu. Jest ona pod wezwaniem patrona marynarzy, na którego cześć 6 grudnia mieszkańcy umieszczają na placach i ulicach rozświetlone łodzie tworzące tradycyjne dekoracje.

Skiathos to także raj dla plażowiczów. Z racji swego położenia w strefie klimatu śródziemnomorskiego najlepszym okresem w roku kiedy miłośnicy błogiego relaksu na plażach powinni odwiedzać wyspę jest okres od maja do października. Ofert wyjazdów na urlop można poszukać na http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/skiathos/ lub http://www.grecos.pl/Skiathos.html. Wyspa posiada ponad 60 przepięknych plaż, spośród których każdy może znaleźć coś dla siebie. Plaża Banana na przykład jest idealna dla kochających imprezy, a znajdująca się tuż obok Small Banana dla lubiących bycie w stroju Adama i Ewy. Niesamowity zachód słońca natomiast czeka na Agia Eleni. Niewątpliwą perełką wśród plaż jest również Lalaria, która słynie z białych kamyczków opłukiwanych regularnie przez turkusową wodę od tysięcy lat.

Wyspa Boskiego Wiatru to także niezwykle klimatyczne klasztory. Grecja jest państwem prawosławnym, więc ich widok nikogo tu nie dziwi. Warto je jednak poznać bliżej, bo każda budowla jest inna i może naprawdę zachwycić.

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress