Zakynthos

Zakynthos

Grecka wyspa Zakynthos, położona na Morzu Jońskim kusi swoją egzotyczną, dziką naturą, malowniczym krajobrazem, błękitem wody i czystymi, piaszczystymi plażami. To bez wątpienia raj na Ziemi dla tych, którzy pragną uciec od codzienności, delektując się wspaniałymi widokami.

Ze względu na trzęsienie ziemi mające tutaj miejsce w 1953 r., wyspa nie posiada zbyt wielu zabytków. Mimo wszystko jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów z całego świata, przede wszystkim z uwagi na swoje nieskazitelne, naturalne piękno. Idealną porą na podróż dla tych, którzy nie przepadają za niemal czterdziestostopniowymi upałami, są maj oraz czerwiec. Zakynthos mieni się wtedy wszystkimi odcieniami zieleni, a temperatury sprzyjają wypoczynkowi. Latem słupek rtęci przekracza zaś trzydziestą piątą kreskę. Warto pamiętać, iż w trakcie pobytu na wyspie należy przestawić zegarek o godzinę do przodu, wyspa znajduje się bowiem w innej strefie czasowej. Na Zakynthos używaną walutą jest euro, a ceny są niestety dość wysokie. Osoby pragnące samodzielnie zorganizować wycieczki, po najciekawszych zakątkach wyspy, mogą czuć się nieco zawiedzione funkcjonowaniem tutejszej komunikacji miejskiej, dlatego też spędzając urlop na Zakynthos warto pomyśleć o wypożyczeniu samochodu lub skutera. Co ciekawe na wyspie spotkać można wodne żółwie Caretta Caretta, które zostały tutaj objęte szczególną ochroną i stanowią symbol Zakynthos.

Zatoka Wraku

Jedną z największych atrakcji wyspy jest bez wątpienia malownicza Zatoka Wraku, gdzie woda w jasnych promieniach słońca przybiera przepiękną błękitną barwę, a piaszczysta plaża kusi by wypoczywać na niej cały dzień. Skąd wzięła się nazwa tej niezwykle uroczej zatoki? Do dziś zobaczyć tu można wrak statku, który podobno rozbił się na wybrzeżu w latach osiemdziesiątych, uciekając przed strażą przybrzeżną, ścigającą załogę za przemyt papierosów.

Interesującym miejscem na wyspie jest również Zatoka Porto Vromi, gdzie podziwiać można niezwykłe podwodne jaskinie, klify, groty, a także słynną skałę “Oblicze Posejdona”.

Dużą popularnością cieszą się ponadto Keri, czyli gigantyczne klify, zlokalizowane na południowym zachodzie Zakynthos.

Miłośnicy przyrody powinni się także wybrać na Marathonisi, czyli Wyspę Żółwi, gdzie przyjrzeć się można pływającym gadom oraz wypocząć na malowniczych plażach.

Do najciekawszych zakątków na Zakynthos zaliczyć również należy bajkowe Błękitne Groty, zlokalizowane na półwyspie Skinari.

Spędzając wymarzony urlop na wyspie warto jeszcze wybrać się do miasta Zakynthos, gdzie znajduje się przepiękny port, promenada i kościół św. Dionizosa. Wyspa kusi swoim unikalnym charakterem i zaprasza każdego do czerpania z niej tego, co najlepsze.

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress