Wakacje w Europie, ciekawe miasta, wyspy i zakątki

Wakacje w Europie, ciekawe miasta, wyspy i zakątki

Europa obfituje w wiele ciekawych miejsc i zakątków, które przyciągają turystów z całego świata swoim niepowtarzalnym klimatem, bajkowymi widokami, mnogością zabytków świadczących o bogatej kulturze i historii oraz specjalnymi atrakcjami dla miłośników sportu. Półwysep Iberyjski, Apeniński, urokliwa Francja z malowniczym CannesLazurowym Wybrzeżem, pełne tajemnic Bałkany i greckie wyspy… to tylko niektóre z regionów w Europie obfitujących w miejsca do wypoczynku i zwiedzenia. Najczęściej wybieranymi przez turystów destynacjami europejskimi są: Grecja, Bułgaria, Chorwacja, Hiszpania i Włochy.

Grecja i jej zabytki przyciągają rzesze turysrtów

Bogata kultura, liczne zabytki i malowniczy krajobraz Grecji sprawiają, iż można tu przeżyć naprawdę niezapomniane chwile. Jednymi z najpopularniejszych regionów w tym kraju są wyspy, a wśród nich: Kreta, Rodos, Korfu i Zakynthos. Grecja kontynentalna słynie zaś m.in. z Aten, gdzie zetknąć się można z wieloma pozostałościami po czasach antycznych, co sprawia, iż osoby interesujące się kulturą i historią starożytnej kolebki demokracji mogą spędzić tu wspaniały czas, odkrywając tajniki minionych dziejów: Partenon, teatr Dionizosa, Świątynia Zeusa Olimpijskiego i wiele innych… Ateny przyciągają swoim unikalnym charakterem i pełnymi uroku miejscami. Kolejnym greckim miastem, cieszącym się wśród turystów uznaniem, są Saloniki, gdzie podziwiać można m.in.: Białą Wieżę, Rotundę i łuk Galeriusza oraz kościół Aghios Demetrois.

Bułgaria, Chorwacja czy Hiszpania to najpopularniejsze kierunki

W Bułgarii najchętniej odwiedzanymi regionami są natomiast: Złote Piaski i Słoneczny Brzeg. To prawdziwy raj dla miłośników słonecznych kąpieli, pragnących zrelaksować się w ciszy i spokoju, w otoczeniu niezwykłych krajobrazów.
Wśród osób ceniących sobie turystykę poznawczą coraz większym zainteresowaniem cieszy się Chorwacja, której niewątpliwą atrakcją jest Park Narodowy Jezior Plitwickich z dwoma kaskadowo połączonymi zespołami krasowych jezior i licznymi wodospadami oraz leżący nad Adriatykiem Dubrownik (miasto wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO).

Wspaniałe wakacje w Europie oferuje również Francja. Lazurowe Wybrzeże z Niceą, ekskluzywnym Cannes, które słynie z odbywającego się co roku Festiwalu Filmowego oraz imprezowe Saint Tropez stwarzają idealne warunki do odpoczynku i rozkoszowania się ciepłą wodą Morza Śródziemnego. Jednym z najchętniej odwiedzanych miast we Francji jest również Paryż.

Interesujące miejsca na wakacje znaleźć można ponadto na Półwyspie Iberyjskim. Hiszpania kusi przede wszystkim gorącymi wybrzeżami, z których najsłynniejsze to: Costa Brava, Costa del Sol i Costa de la Luz. Często odwiedzanym kierunkiem są także Wyspy Kanaryjskie i Baleary, a zwłaszcza wyspa Ibiza i Majorka.
Portugalia oferuje zaś wypoczynek w malowniczym południowym regionie Algarve, przyciąga również pełną zabytków Lizboną. Warto też pomyśleć o wczasach na zielonej Maderze.

Chętnie wybieranym przez turystów kierunkiem są także Włochy, a przede wszystkim pamiętający jeszcze dawne starożytne czasy Rzym, miasto na wodzie – Wenecja, studencka Bolonia i pełna uroku renesansowa Florencja.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress